Şoför Alımı – Jandarma Genel Komutanlığı

Google
| 12 Temmuz 2011 13 Yorum

Şoför olarak çalışmak isteyenleri sevindirecek gelişme. Tam 1083 şoför alımı yapılacak. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 96 otomobil şoförü, 429 otobüs ve minibüs şoförü ve 559 kamyon ve kurtarıcı şoförü olmak üzere toplamda 1083 şoför alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu personeller uzman erbaş olarak istihdam edecek. Ayrıcaadayların terhis tarihileri üzerinden 3 yıldan fazla zamanın geçmemiş olması gerekir. Duyuru ile ilgili diğer detaylar ise şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

c. Başvuru tarihi İtibari (15 Temmuz 2011) ile 26 yaşından gün almamış olmak. (15 Temmuz 1986 tarihinden önce doğanlar başvuramayacaktır.)

ç. Terhis tarihi üzerinden (3) yıldan fazla süre geçmemiş olmak. (15 Temmuz 2008 tarihinden önce terhis olanlar başvurmayacaktır.)

d. Halen askerlik hizmetine devam eden 1990/2 tertip erbaş ve erlerden Ağustos 2011 tarihinde terhis olmak ve sınavlara zamanında katılmak. (Başvurularını birliklerinden PTT/Kargo ile veya şahsen yapabileceklerdir.)

e. Başvuru tarihi itibariyle en az (B). (C) ve (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yapmaktayken askeri ehliyet almış olan adaylara öncelik verilecektir.)

f. En az 166 cm. boyunda olmak koşuluyla, kilosu internette

yayımlanan nomogramda belirtilen sınırlar arasında olmak.

g. TSK’da daha önce subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri

öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

ğ. Yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kontrol değerlendirme testi ve mülakat sınavlarında başarılı olarak, belirlenen kontenjan içerisinde yer almak.

h. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki

görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil

bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru

bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk

körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde

yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’ yi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak ve Sevk edileceği asker hastanelerinden “Uzman Erbaş Olur” sağlık raporu almak.

ı. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

2015'in en güzel android oyunları için tıklayın

i. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 nci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

j. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.

k. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri

benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi

faaliyetlere karışmamış olmak.

I. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge

düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak

fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak.

m. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul İşlemleri esnasında, aday-

dan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru

olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU SONUÇLARI, SINAVLAR VE DUYURU

a. Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak, başvuru şartlarını taşımayan, eksik ve yanlış belge ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

b. Yazılı sınav 10 Eylül 2011 tarihinde J.Okll.K.lığı Beytepe/ANKARA adresinde yapılacak, sonuçlar 11 Eylül 2011 saat:19.00a kadar www.jandarma.tsk.tr. internet adresinden duyurulacaktır.

c. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 12-16Eylül 2011 tarihleri arasında On sağlık, Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme Testi ile Mülakat sınavına tabi tutulacaklardır. Kimin hangi tarihte test ve sınava tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacaktır.

ç. Başvurusu kabul edilerek, yazılı sınava çağrılan adaylar internet adresinde (www.jandarma.tsk.tr.) ilan edilecek olan belgeleri açıklandığı şekilde tanzim ederek, yazılı sınava gelirken beraberinde getirecektir.

d. Seçme sınav sonuçları 22 Eylül 2011 tarihine kadar J.Gn.K.lığı internet adresinden (www.jandarma.tsk.tr. yayımlanacaktır.

BAŞVURU YERİ. ZAMANI VE ŞEKLİ

Adaylar. J.Gn.K.lığı (www.jandarma.tsk.tr.) internet sayfasını inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT/Kargo ile veya şahsen en geç 08 Ağustos 2011 günü mesai bitimine kadar J.Okullar K.lığı Uzman Erbaş Kayıt Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/ANKARA adresinde bulunduracaklar, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Sıra No Araç Cinsi Miktarı Aranacak Şartlar
1 Otomobil 95 Asgarî (2) yıllık (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)
2 Midibüs ve Otobüs 429 (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)
3 Kurtarıcı ve Kamyon 559 Asgarî (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)

 

Etiketler:, , , ,


13 Yorum Yapılmış

 1. mustafa diyor ki:

  askerden yeni geldim görevim transit şöförlügü idi tekrar gönüllü olarak bu meslekte görev yamak istiyorum

 2. hasan diyor ki:

  bursanın gemlik ilcesinde oturuyorum evliyim esınıfı ehliyetim src4 pisko teknik belelerim var 17 senedir şöförüm yardımınızı bekliyorum cocuklarım için tel05436514768

 3. erdal başaran diyor ki:

  e.d ehliyetım var ış arıyorm 5 yıl deneyimim var 0544 901 90 60

 4. ismim mehmet gümüş diyor ki:

  ben 1985 doğumluyum E sınıfı ehliyetim var şöförluk işi arı yorum 0544 468 07 10

 5. ismim mehmet gümüş diyor ki:

  ben 1985 doğumluyum E sınıfı ehliyetim var iş arı yorum 0544 468 07 10

 6. durali karaceper diyor ki:

  ismim durali Erzincanlıyım İstanbul umraniyede ikamet etmekteyim E sınıfı 20 senelik ağır vasta eyliyetim var src piskoteknik butun evraklarım tam olaşmak isterseniz tl 05365872999

 7. ısmım taner b sınıfı ehlıyetım var askerde sofordum yasım 24 87lıyım askerı ehlıyetımde vardı askerde ulasmak ıstersenız telefonum 05413099657 sehır farketmez diyor ki:

  ısmım taner 0541 3099657 askerde sofordum ehlıyetımde vardı askerı b sınıfı ehlıyetım var

 8. şevket uluer diyor ki:

  1987 dogumluyum b snıfı ehlıyetım var şofor olarak iş ıstıyorum karaman memleket

 9. özkan taşkın diyor ki:

  1984 dogumluyum esenlerde oturuyom adım özkan
  taşkınn

 10. özkan taşkın diyor ki:

  e sınıfı ehliyetim var iş arıyorumm

 11. engin aydeniz diyor ki:

  engin aydeniz 1980 dogumlu B SINIFI ŞÖFÖRLÜK İŞİ İSTORUM

Yorum Yapın