50 bin işsize belediyeler kapı açacak

Google
| 01 Aralık 2011 70 Yorum

2015'in en güzel android oyunları için tıklayın

35 bin memur, 13 bin işçi, belediyelerde çalışabilecek. En çok elemanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi alacak..

Hükümet, yeni yılda da istihdam artışı getirecek bir dizi kararı uygulamaya koyuyor. Bu kapsamda belediyelere toplam 48 bin personel alımı için kapı açıldı. Takvim gazetesinden Hazal Ateş’in hanerine göre; belediyeler ihtiyacına bağlı olarak 35 bin memur, 13 bin de işçi alabilecek. Hazırlanan yönetmelikle belediyeler 4’e ayrıldı ve her bir belediye turizm, ticaret ve sanayi kriterlerine göre sınıflandırıldı.

KPSS SONUÇLARINA GÖRE ATAMA YAPILACAK

Yönetmelikte 27 Kasım’da yapılan değişiklikle, norm kadrolarda 48 bin kişilik artış öngörüldü. Memur kadrolarına KPSS sonuçlarına göre, işçi kadrolarına da Türkiye İş Kurumu’nun yayımladığı ilanlar aracılığıyla atama yapılacak. Daha önce memurluk hizmeti olanlar da belediyelere dönebilecek.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


70 Yorum Yapılmış

 1. ufuk ozgur diyor ki:

  Merhaba ben 27 yaşında ıstanbullu olup özel bir firmada calismaktayim ağır vasıta ehliyete sahibim ve evliyim devlet kapisinda çalışıp devlete yararlı olmak istiyorum saygılarımla

 2. fatih diyor ki:

  mrb 2012 kpss93 (önlisans) türünde 83.44 puan aldım.Muhasebe bölümü mezunuym İstanbul büyükşehir belediyesinde memur olarak çalışmam en büyük isteğim.

 3. meryem kaman diyor ki:

  yerel yönetimler bölümünü bu yarıyıl bitirmek üzereym kpss puanım 67 belediyede çalışmak istiyorum yardımmcı olun lütfenn

 4. halil gedikçi diyor ki:

  ben konyalı 25 yaşında evli istanbulda ikamet etmekteyim mesleğim oto elektirik
  ama şöförlük,korumalık gibi devlet yada özel sekterdö iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yapın


Her Hakkı Saklıdır. Android oyunlar | Sitemap | İmage Sitemap | Ping